Julia w finale konkursu "Profi in Deutsch".

• 2021-03-08 09:39:32
  • Szkoła podstawowa, Konkursy

1 marca dwoje uczniów naszej szkoły: Julia Klewer oraz Volodymyr Lialchuk wzięło udział  w drugim etapie 10 edycji konkursu języka niemieckiego „Profi in Deutsch”organizowanego przez Powiatowy Zespół Szkół nr 4  im. Jakuba Wejhera w Wejherowie. W tym roku szkolnym konkurs  miał formułę on-line.

Julia w finale konkursu

Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu leksykalno-gramatycznego i przyciągnął rekordową liczbę uczestników, w tym czworo uczniów naszej szkoły. Zachętą do uczestnictwa były miedzy innymi atrakcyjne nagrody a także „złota karta rekrutacji” umożliwiająca skorzystanie z oferty  edukacyjnej w oddziale dwujęzycznym Powiatowego Zespołu Szkół nr 4. Walka o ścisły finał była bardzo zacięta i emocjonująca. Uczestnicy  mieli możliwość wykazać się posiadanymi umiejętnościami językowymi. Do finału, który odbędzie się 12 marca w murach wejherowskiej „Samochodówki” zakwalifikowała się  najlepsza dziesiątka uczestników II etapu, w tym uczennica naszej szkoły-Julia Klewer. Trzymamy mocno kciuki!

Dziękujemy też za udział  w konkursie pozostałym naszym uczniom, którzy potwierdzili wysoki poziom posiadanych umiejętności .